Czym są tablice interaktywne?

sala wykładowa na uczelni wyższej

Na pierwszy rzut oka tablica interaktywna przypomina zwykłą białą tablicę. Jest to jednak o wiele bardziej funkcjonalny sprzęt. Przede wszystkim możemy podłączyć ją do komputera bądź projektora. Dlatego bardziej od klasycznej tablicy przypomina ogromny monitor. Dzięki poszczególnym funkcjom i szerokiemu zakresowi dostępnych w swojej pamięci programów,  tablica multimedialna może zastąpić komputer podczas prezentacji. To jednak tylko jedna z jej funkcji. Tablice są interaktywne. Dzięki jednemu ruchowi ręką, specjalnym piórem, bądź dowolnym innym przedmiotem, na przykład długopisem możemy na bieżąco edytować prezentowane dane. Pozwala to na urozmaicenie każdej wypowiedzi. Tablice multimedialne można z łatwością połączyć z Internetem. Po zakończeniu pracy istnieje możliwość zapisania danych a w razie potrzeby przesłania ich za pomocą poczty elektronicznej. Co więcej, wysoka rozdzielczość sprawia, że wykonana przez nas prezentacja będzie przyciągała uwagę słuchaczy.

Tablice interaktywne – dla kogo powstały?

Wysokiej jakości tablice interaktywne to coraz częściej wyposażenie szkół. Dzięki nim lekcje stają się przyjemne zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Możliwość tworzenia prezentacji multimedialnych sprawia, że szkoła przestają być przykrym obowiązkiem. Uczniowie z większym zaangażowaniem biorą udział w zajęciach. Tablice multimedialne sprawdzą się zarówno podczas klasycznych lekcji jak i zdalnego nauczania. Po zakończonych zajęciach nauczyciel może w kilka chwil przesłać wszystkie materiały swoim uczniom. W razie potrzeby można ponownie odtworzyć wszystkie informacje, co ułatwia przyswajanie wiedzy. Tablice multimedialne sprawdzą się również w codziennej pracy. Każdy, kto kiedykolwiek przygotowywał prezentacje danych wie jak trudno sprawić by była ona interesująco. W wielu korporacjach duży nacisk stawia się na podsumowywaniu wyników miesięcznych, kwartalnych czy rocznych. Dzięki tablicom multimedialnym nie tylko można zaprezentować suche dane, ale również pokazać ich dynamikę i stworzyć prognozy na przyszłość. 

Funkcje tablic multimedialnych

Na rynku dostępny jest szeroki wybór tablic multimedialnych. Różnią się one wielkością i dostępnymi funkcjami. Wszystkie tablice można podłączyć do Internetu. Większość z nich posiada wejście  USB i HDMI. Dzięki temu można z łatwością połączyć je z komputerem czy rzutnikiem. Do większości tablic interaktywnych dołączony jest elektroniczny pisak ułatwiający pracę. W zależności od rodzaju i zakresu wgranego oprogramowania, w pamięci tablicy znaleźć można różnego rodzaju programy. To dzięki nim praca z tablicą multimedialną będzie w pełni satysfakcjonująca. Nie bez znaczenia jest również fakt, że tablice multimedialne posiadają wbudowaną baterię, umożliwiającą nawet kilkugodzinną pracę bez podłączenia do źródła prądu. 

Więcej informacji na temat tablic interaktywnych znajdziesz na stronie: https://aktin.pl/towar/lista/18/tablice-interaktywne

Dodaj komentarz