Dlaczego warto zainwestować we własny rozwój osobisty?

webinar - rozwój osobisty

W czasach pandemii jesteśmy zmuszeni do zmiany swoich przyzwyczajeń. Rutyny przeszły do lamusa. Nadchodzi nowa rzeczywistość, w której powinniśmy się w miarę szybko odnaleźć. Jak możemy się do niej najlepiej przygotować? Warto pomyśleć o zainwestowaniu w swój rozwój osobisty.
Czas spędzony na kwarantannie może być niezwykle produktywny. Zamiast spędzać całe dnie na oglądaniu telewizji, czy seriali, znacznie bardziej opłaci się nabycie nowych umiejętności. Zapewne wiele osób śledzi wiadomości w Internecie, korzysta z mediów społecznościowych.

Sieć daje potężną dawkę wiedzy, którą można świadomie przesortować i wybrać dla siebie coś wartościowego. Bez trudu, bez wychodzenia z domu, a nawet bez pieniędzy można zainwestować w swój rozwój osobisty.
W zależności od własnych potrzeb i zainteresowań odnajdziemy bogatą ofertę kursów i szkoleń w postaci filmów instruktażowych, audiobooków, warsztatów czy też seminariów prowadzonych w postaci webinariów. Social media przychodzą nam tu w sukurs. To tam znajdziemy szeroką gamę webinarów, które w przystępny i niezwykle wygodny sposób dostarczą nam preferowane tematy wprost do naszego domu. Nowe już nadchodzi, nie siedźmy biernie, bądźmy na nie przygotowani.

Co to jest webinar?

Webinar z angielskiego można przetłumaczyć jako seminarium prowadzone online. Często nam wydaje się że to spotkania on line. Czasem jako spotkania sprzedażowe. Nie jest to prawdą. Jest to raczej internetowym szkoleniem, seminarium, spotkaniem edukacyjnym. Webinary promowane są zazwyczaj na Facebooku, gdzie ludzie się chętniej zapisują. W pokojach webinarowych zazwyczaj może być określona ilość osób. Zazwyczaj webinary prowadzone są przez osoby, które mają ciekawe historie do opowiedzenia. Gdy to są autorytety w danej dziedzinie, webinary wtedy stają się szkoleniami.

Tak jak na szkoleniach jest czas na sesję pytań i odpowiedzi. To wygodna forma szkolenia. Z pieleszy domowych, gdy nas nie widać możemy aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu w szkoleniu. Zadawać pytania, słuchać nauczyciela – prowadzącego webinar. Webinar to forma przekazu, która tworzy społeczność wokół ciekawej dla danej grupy tematyki. Te spotkania online mogą być jednorazowe lub przyjmować formę cyklicznych szkoleń. Mogą być również zajawką, wstępem do płatnych szkolenia stacjonarnego lub szkoleń online.