Sposoby przyciemniania szyb samochodowych

przyciemnianie szyb w samochodzie

Stosunek do przyciemnianych szyb w samochodzie zmienił się znacznie na przestrzeni lat. Kiedyś osoby, które stosowały je w swoich autach, były uważane za szemrane i mające na bakier z prawem. Dziś są coraz częściej stosowane przez kierowców, którzy cenią sobie komfortową jazdę. Nikogo nie powinna dziwić ich coraz większa popularność, ponieważ ich posiadanie w samochodzie niesie za sobą wiele korzyści.

Dlaczego warto przyciemniać szyby w samochodzie?

Na przyciemnianie szyb w samochodzie decyduję się coraz więcej kierowców. Nie tylko z powodu tego, że auto wygląda wtedy atrakcyjniej, ale przede wszystkim dlatego, że zwiększa się jego komfort użytkowania. Główne zalety przyciemnionych szyb w samochodzie to ochrona przed promieniowaniem UV oraz niższa przepuszczalność światła. Wnętrze auta dzięki temu zabiegowi wolniej się nagrzewa w upalne dni, a ryzyko oślepienia przez światło słoneczne spada do minimum. Gdy decydujemy się na oklejenie szyb folią, to dodatkowo możemy ją wzmocnić, aby w przypadku wypadku zmniejszyła ryzyko wpadnięcia odłamków szkła do środka pojazdu.

Decydując się na przyciemnienie szyb w samochodzie, zmniejszamy też ryzyko włamania, jako że trudniej dostrzec pozostawione przez nas rzeczy w aucie. W przypadku szyb oklejonych folią możemy łatwo je zdjąć, kiedy takie rozwiązanie się nam znudzi. Możemy też wybrać odpowiedni dla nas stopień przyciemnienia folii. Tego typu oklejanie szyb samochodowych wykonuje firma Darkside, która robi to bezinwazyjnie, wykorzystując najwyższej klasy materiały.

Sposoby przyciemniania szyb w samochodzie

Wyróżniamy dwa sposoby, które pozwolą nam na przyciemnienie szyby w samochodzie.

1. Oklejenie szyb folią

Bezinwazyjna i najbardziej popularna metoda przyciemniania szyb w samochodzie. Możemy ją wykonać samodzielnie lub zlecić specjalistom. Największą zaletą tego sposobu jest minimalizacja wpadnięcia odłamków szkła do wnętrza pojazdu podczas kolizji.

2. Przyciemnianie szyb w piecu

Nowoczesny i droższy sposób przyciemniania szyb. Ta metoda zapewnia zdecydowanie wyższą trwałość niż foliowanie, a kierowca ma możliwość wyboru indywidualnego przyciemnienia. Szyby na czas zabiegu muszą zostać wymontowane z auta, dokładnie wyczyszczone, a następnie umieszczone w piecu, w którym nanoszony jest materiał przyciemniający.

Dodaj komentarz